
Zima je sezona virusov in bakterij, ki s seboj prinašajo številne nadležne bolezni. Namesto da se z njimi ubadamo, jih je boljše »zatreti v kali«
Po poletju, ko se naš imunski sistem precej oslabi, ga je treba učvrstiti in pripraviti na zimo. Eden ključnih členov v izogib smrkanju, kašljanju in ostalim simptomom virusnih bolezni je tudi hrana. Nanjo moramo paziti vsak dan. Naj bo uravnotežena in brez t. i. fast fooda.
Za odpornost je potreben:
Eden glavnih vzrokov za imunsko šibkost je tudi preobremenjenost. Če se le da, se stresu izogibajte oziroma ga imejte pod nadzorom, vašemu telesu namreč škoduje tudi na drugih področjih. V kolikor ga ne morete nadzirati, si je bolje vzeti nekaj dni dopusta in se »resetirati«. Verjemite, telo vam bo hvaležno.
Naj vam čas ne bo izgovor, vzemite si vsaj pol ure na dan za tek ali hojo v naravi. Telovadba dokazano možnosti za prehlad prepolovi. Poleg tega nas šport na prostem obogati z vitaminom D, ki je iz sončnih žarkov neprimerno bolj primeren za telo kot iz solarijev. Seveda lahko rekreacijo povežemo tudi s prejšnjim odstavkom – je idealen pripomoček za blaženje stresa.
Tudi spanec je pomemben dejavnik pri imunskem sistemu. Znanstveniki pravijo, da je treba spati vsaj 8 ur dnevno. Če se le da, se v posteljo odpravite že pred polnočjo, do tedaj je spanec bojda vreden dvojno. Pomembno je tudi, da imamo bioritem urejen. Budilka in ura spanca naj bosta približno uravnani 7 dni na teden, ne da čez vikend nadoknadite izgubljeno od ponedeljka do petka.